ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

W dniach 8 i 15 marca odbyły się w naszym Internacie warsztaty, dotyczące sztuki tworzenia komiksu. Prowadzącym warsztaty była pani Weronika Dobrowolska z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Uczestnicy mieli okazję poznać historię powstania komiksu, zapoznać się z różnymi rodzajami tego gatunku i różnymi technikami ich tworzenia.Pani Weronika obaliła jeden z podstawowych mitów na temat komiksu-że jest to dzieło przeznaczone wyłącznie dla najmłodszych odbiorców.

Okazało się,że komiksów, przeznaczonych dla dorosłych odbiorców jest o wiele więcej niż tych, tworzonych dla dzieci.Poruszają one często poważne-społeczne czy polityczne tematy.

Pani Weronika pokazała uczestniczkom swoich zajęć różne techniki rysunkowe i zachęcała do kreatywnego wykorzystania własnej wyobraźni i stworzenia samodzielnie wymyślonej historii, opisanej właśnie komiksem.

Dzieła , które powstały będzie można podziwiać na wystawie w świetlicy naszej szkoły od dnia 21 marca.

Zapraszamy do galerii

Początek strony