ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

 

Podziękowania

 

 

VII Piknik Zdrowia w Drzonkowie

 

 

Już siódmy raz na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbył się Lubuski Piknik Zdrowia. W trakcie pikniku na gości czekało mnóstwo atrakcji. Każdy chętny mógł skorzystać z bezpłatnych badań oraz specjalistycznych porad lekarskich. My również mieliśmy okazję zaprezentować się tam w ramach realizowanego projektu „W drogę zabieram głowę” SK PCK we współpracy z WORD. Chcąc zwrócić uwagę odwiedzającym nasze stoisko na potrzebę poprawy bezpieczeństwa rozdano wiele elementów odblaskowych oraz stworzono możliwość spaceru w tzw. alkogoglach, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

Warsztaty SK PCK w Przylepie

W dniu 24 maja przedstawiciele SK PCK wraz z opiekunami odwiedzili Gimnazjum oraz Szkołę Podstawową w Przylepie. W ramach organizowanego tam Tygodnia Promocji Zdrowia przeprowadzono warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz omówiono zasady bezpieczeństwa uczniów w ich drodze do szkoły

   

 

Konkurs Pierwszej Pomocy

 

Ekipa ze szkolnego koła PCK wzięła udział w konkursie pierwszej pomocy szkół ponadgimnazjalnych w Publicznym Gimnazjum
w Dzownkowie.
 Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do galerii.

 

WARSZTATY SK PCK w ZSiPKZ

 W dniu 16 maja przedstawiciele SK PCK w ramach projektu „W drogę ruszam z głową”  przeprowadzili zajęcia z uczniami kl. III Technikum w ZSiPKZ. Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi na ryzykowne zachowania mające wpływ na nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 Nadmierna prędkość, niedostosowanie do warunków pogodowych czy jazda po spożyciu alkoholu to według uczestników zajęć główne przyczyny wypadków drogowych wśród młodych ludzi co także potwierdzają statystyki policyjne. Jako pozytywne przykłady w walce z wypadkami wskazano między innymi wprowadzenie sygnalizacji świetlnej na tzw. impuls, noszenie odblasków, zmiany w szkoleniach z nauki jazdy jak i kampanie społecznościowe.   

 Zajęcia zakończono „spacerem w alkogoglach”, który pozwolił młodzieży sprawdzić w jakim stopniu zaburzona jest ich percepcja po spożyciu alkoholu.      

 

„Ośmiu Wspaniałych”

 

13 kwietnia 2015 roku w sali ślubów zielonogórskiego ratusza odbyła się uroczysta miejska gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych". Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia, które powędrowały do ponad trzydziestu osób.
Wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica Karolina Iks, której serdecznie gratulujemy i życzymy dużo satysfakcji z pomagania innym.

 

 

Konkurs z Pierwszej Pomocy na Dzień Otwarty

 

W dniu 1 kwietnia 2016r w ramach dni otwartych w ZSZ PBO Sp. z o.o. odbył się

X Międzygimnazjalny Konkurs SK PCK pod hasłem „W drogę ruszam z głową”.

W ramach konkursu młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie w sposób  praktyczny udzielała pomocy na przygotowanych stacjach urazowych.

W przerwie między etapami konkursu dla jego uczestników zorganizowano spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 I miejsce Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze

II miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bojadłach

III miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bojadłach

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

  

 

Konkurs plastyczny

 

W dniu 21 marca 2016r rozstrzygnięto konkurs plastyczny ogłoszony przez SK PCK w ramach projektu „W drogę zabieram głowę”Tematyka stworzonego plakatu dotyczyła pojęcia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W konkursie wzięła udział młodzież z pięciu zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych. Zwyciężył pomysł Patryka Orłowskiego ucznia kl. I ZSiPKZ, którego praca stanowi obecnie logo dla całego projektu „W drogę ruszam z głową”.

 

„W drogę zabieram głowę”

 

Rozpoczynamy II edycję projektu z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

pt.: „W drogę zabieram głowę”, którego celem jest:

1. Zmniejszenie ryzyka związanego z uczestnictwem w ruchu drogowym.

2. Kształtowanie umiejętności percepcyjnych oraz postaw niezbędnych do bezpiecznego zachowania się pieszego w ruchu drogowym.

3.Kształtowanie umiejętności percepcyjnych oraz postaw niezbędnych do bezpiecznego zachowania się rowerzysty w ruchu drogowym.

4.Kształtowanie umiejętności percepcyjnych oraz postaw niezbędnych do bezpiecznego zachowania się kierujących i pasażerów pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym.

5. Kształtowanie świadomości ryzyka i konieczności przestrzegania obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego.

Zachęcamy do udziału w pierwszym etapie, czyli zaprojektowaniu plakatu promującego projekt.

Szczegóły w regulaminie.

Zobacz także: zgoda na publikację

 

Pomagamy innym

 

Po raz kolejny nasz Internat włączył się w akcję pomocy dla potrzebujących. Zebrana żywność została przekazana do zielonogórskiego oddziału PCK. Wszystkim darczyńcom, mieszkańcom i pracownikom internatu bardzo dziękujemy.

 

XXIV Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

 

11 grudnia w Europejskim Gimnazjum dr Rahn w Zielonej Górze odbyła się XXIV Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W olimpiadzie wzięło udział 15 zielonogórskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała Karolina Czerwienka, która zajęła 6 miejsce. Serdecznie Gratulujemy !

 

 

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontarystycznej.

Wszystkim Naszym Wolontariuszom, a w szczególności członkom SK PCK pragniemy podziękować za bezinteresowną pomoc i trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi.

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna.

 

Mamy zwycięzców !!!

 

W dniu 24 listopada ogłoszono wyniki XXIV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia – etap szkolny. Najlepszymi okazały się Joanna Czerkawska z kl. III TA i Karolina Czerwienka z kl. II TA. Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę na etapie rejonowym, który odbędzie się już 11 grudnia 2015. Gratulujemy i życzmy powodzenia na dalszych etapach.

 

Zbiórka żywności      

Zapraszamy Wszystkich do udziału w zbiórce żywności w ramach akcji „Czerwonokrzyska gwiazdka”.  Prosimy o dostarczanie żywności o długim terminie ważności (konserwa, makaron, ryż itp.) do świątecznego kosza znajdującego się w holu internatu lub w szkole w gabinecie 29. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Zbiórka będzie trwać do 10 grudnia 2015r

 

Konferencja „Bezcenny Dar- jaki będzie w przyszłości?”

 

W dniu 27 października przedstawiciele SK PCK wraz w opiekunem uczestniczyli w X Konferencji na temat transplantacji i krwiodawstwa organizowanej przez PCK Lubuski Oddział w Zielonej Górze oraz Uniwersytet Zielonogórski.

Podczas spotkania przedstawiono między innymi zagadnienia związane z historią przeszczepów oraz komórkami macierzystymi. Istotnym punktem konferencji była debata oksfordzka pod hasłem „Transplantacją –szansa czy utrapienie”, gdzie mogliśmy poznać dawców i biorców przeszczepów, dowiedzieć się jak wygląda ich życie po przeszczepie oraz jakie mają marzenia. 

To była cenna lekcja życia dla nasz wszystkich.

 

 

Plan pracy Międzyszkolnego Koła Ratowniczego PCK w roku szkolnym 2015/2016

 

Narada opiekunów szkolnych kół PCK

Bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co

 za tym idzie przez jak największą ilość osób".

Dzień Pierwszej Pomocy

 Propagowanie idei krwiodawstwa i transplantacji Konferencja Bezcenny Dar „Transplantacja i Krwiodawstwo”

 Obchody Dni HDK PCK  

 Światowy Dzień Rzucania Palenia

 Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

 Światowy Dzień Walki z AIDS

 Czerwonokrzyska Organizacja pomocy świątecznej dzieciom

Światowy Dzień Inwalidy- Akcja pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”

Wielkanoc z PCK

Dni otwarte szkoły „Konkurs ratowniczy dla szkół gimnazjalnych”

Olimpiada Ratownicza PCK

 Międzynarodowy Dzień Czerwonego Krzyża

 Dzień bez Papierosa

 Światowy Dzień Krwiodawcy

Bezpieczne wakacje

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy!

 

 

Ruszyła już pierwsza akcja PCK - Kciuk dla Pierwszej Pomocy!

Prześlij fotkę z kciukiem na TAK dla pierwszej pomocy!

Każde 150 przesłanych przez Was zdjęć z "KCIUKIEM NA TAK" to jeden fantom do praktycznej nauki pierw szej pomocy, przekazany przez Coca-Cola HBC Polska oddziałom Polskiego Czerwonego Krzyża. 
Prześlij swoją fotkę z kciukiem w górę i zdecyduj, w którym województwie oddział PCK otrzyma fantom.
Ze zdjęć powstanie mozaika symbolizująca Wasze wsparcie dla pierwszej pomocy!

 1.Wchodzimy    http://www.like4firstaid.pl/
 2. Logujemy się na swoje konto na Facebooku
 3. Przesyłamy zrobione zdjęcie z kciukiem do góry
 4. Wybieramy Lubuski Oddział Okręgowy PCK
 5. Zapraszamy znajomych !

Zbieranie zdjęć trwa do 3 października 2015. Zapraszamy Wszystkich do udziału w akcji SK PCK

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

Światowy Dzień Krwiodawcy

 

14 czerwca, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Wydarzenie to jest okazją do podziękowania honorowym krwiodawcom za ratujący życie dar krwi i podniesienia świadomości ludzi na temat potrzeby regularnego oddawania krwi. Transfuzje krwi i produkty krwiopochodne co roku ratują życie milionom ludzi, dlatego zachęcamy wszystkich do podzielenia się tak cennym darem. Twoja krew może uratować czyjeś życie ! 

 

XXIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - Zielona Góra

 

13 maja 2015 roku odbyły się XXIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK pod hasłem „Zapobieganie urazom wśród dziecięcych rowerzystów”. Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze. Zespól Ratowników z naszej szkoły rywalizował w konkurencjach teoretycznych, a także praktycznych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

 

Piknik zdrowia w Drzonkowie

 

W dniu 31 maja 2015r. w WOSiR w Drzonkowie uczestniczyliśmy w VI Lubuskim Pikniku Zdrowia. Podczas tej imprezy można było się zbadać, zasięgnąć porady lekarskiej czy poćwiczyć z profesjonalnym instruktorem. My włączyliśmy się aktywnie w te działania szerząc wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz promując właściwe wzorce zachować między innymi poprzez noszenie na co dzień elementów odblaskowych.

  

 

W Przedszkolu Bajka w Zielonej Górze

 

W dniu 27 maja w ramach projektu „Świeć przykładem i odblaskiem” odwiedziliśmy kolejną grupę przedszkolaków. Tym razem było to magiczne przedszkole Bajka w Zielonej Górze. Rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności o obowiązku noszenia odblasków. Po wspólnej nauce i zabawie dzieci otrzymały materiały edukacyjne i elementy odblaskowe.

  

 

Międzynarodowy Dzień Czerwonego Krzyża

8 maja – w rocznicę urodzin Henry Dunanta, ojca idei Czerwonego Krzyża oraz  pierwszego laureata pokojowej Nagrody Nobla (w 1901 r.), obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
 Z okazji tego święta życzymy wszystkim pracownikom, wolontariuszom i sympatykom zadowolenia z pracy i wytrwałości w prowadzonych działaniach, dziękując jednocześnie za dotychczasowe zaangażowanie.

 

„Wszyscy mogą w ten czy inny sposób, każdy w swej dziedzinie i w miarę swych sił, przyczynić się w jakimś stopniu do […] szlachetnego dzieła.” (Henry Dunant)

 

W miesiącu kwietniu w ramach projektu „Świeć przykładem i odblaskiem” odwiedziliśmy kolejne szkoły gimnazjalne. Byliśmy w Sulechowie, Trzebiechowie i Pomorsku by zapoznać młodzież z wymogami dotyczącymi zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wręczyć uczestnikom spotkania elementy odblaskowe.   

 

W dniu 7 maja br. Szkole Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze odbyły się zajęcia w ramach projektu „Świeć przykładem i odblaskiem” realizowanego przez SK  PCKNa podstawie przedstawionego opowiadania przeprowadzono rozmowę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i znaczenia noszenia odblasków. Dzieci zaprojektowały własne odblaski i stworzyły plakat, a w nagrodę za wspaniałą aktywność otrzymały elementy odblaskowe i gadżety promocyjne. Brawo młodzi uczestnicy ruchu drogowego.

 

 

 X Konkurs SK PCK „ Świeć przykładem i odblaskiem”

W dniu 01.04.2015 r. w ramach Dni Otwartych w ZSZ PBO Sp. z o.o. odbył się międzygimnazjany konkurs pod hasłem „Świeć przykładem i odblaskiem”. Uczestniczyli w nim uczniowie z zielonogórskich szkół jak i z okolic Zielonej Góry. Pierwsza cześć konkursu to test
z wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast druga cześć praktyczna to zadania w ramach udzielania pierwszej pomocy. Na uczestników czekały następujące symulacje:
1) postępowanie w padaczce + pozycja boczna
2) amputacja palca - zabezpieczenie miejsca amputacji i amputanta
3) zadławienie klienta restauracji
4) zadławienie 3 miesięcznego dziecka karmionego przez matkę
5) RKO z defibrylacją
6) postępowanie przy omdleniu
7) postępowanie z osobą nieprzytomną oddychającą - pozycja boczna - ułożenie do pozycji bocznej, osoby leżącej na brzuchu

Młodzież miała również możliwość spotkania się ze starszym aspirantem Panem Dariuszem Kocurem z KMP w Zielonej Górze by wysłuchać informacji o zamianach w przepisach ruchu drogowego, zwłaszcza o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

    

 

Szkolne Koło PCK było z wizytą w Miejskim Przedszkolu nr 38

 

W dniu 27 marca 2015r.w ramach realizowanego projektu „Świeć  przykładem i odblaskiem”Szkolne Koło PCK było z wizytą w Miejskim Przedszkolu nr 38 w Zielonej Górze. Spotkaliśmy się z najstarszą grupą dzieci aby opowiedzieć im o potrzebie dbałości o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i znaczeniu odblasków. Była nauka, zabawa i zadowolone przedszkolaki.

 

 

Wielkanoc z PCK

W  terminie 16-23 marca na terenie naszej szkoły i w internacie trwała zbiórka żywności w  ramach akcji  Wielkanoc z PCK. Mieliśmy doskonałą okazję aby otworzyć się na potrzeby drugiego człowieka. W imieniu Szkolnego Koła PCK serdecznie dziękujemy Wszystkim darczyńcom za  wsparcie.

 

Informuję Państwa o akcji Dzień Dawcy Szpiku - "Pomóż Hani i Innym",
która zostanie przeprowadzona u zbiegu ulic Żeromskiego i Kupieckiej przy
pomniku Bachusa, w dniu 28 i 29 marca 2015 r. w godz. od 12:00-18:00.
Zostanie tam rozstawiony namiot do rejestracji dawców w asyście wozów bojowych Straży Pożarnej.

 

 Serdecznie zachęcam do udziału w akcji, w której mogą brać udział wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat.

 

Zbiórka żywności w ramach akcji „Wielkanoc z PCK”
Zapraszam Wszystkich do udziału w zbiórce żywności w ramach akcji „Wielkanoc z PCK”.  Prosimy o dostarczanie żywności o długim terminie ważności (konserwa, makaron, ryż itp.) do świątecznego kosza znajdującego się w szkole przy pokoju nauczycielskim oraz w holu internatu. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Zbiórka będzie trwać do 23 marca 2015r.

 

„Świeć odblaskiem i przykładem”

W Internacie przy ZSZ PBO Sp. z o. o. tuż przed feriami zimowymi odbyło się inauguracyjne spotkanie w ramach realizowanego przez Międzyszkolne Koło PCK projektu „Świeć odblaskiem i przykładem”.
31 sierpnia br. weszła w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym. Zgodnie z nią każdy, kto porusza się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi używać elementów odblaskowych, chyba że porusza się po drodze wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
Za łamanie tego przepisu grozi mandat w wysokości od 20 do 500zł.
Podczas spotkania z młodzieżą zaprezentowano przykładowe znaki odblaskowe, których istotą jest zwiększona widoczność dla innych uczestników ruchu. Były to kamizelki, opaski i inne gadżety umieszczane na wysokości kolan, dłoni i klatki piersiowej czy pleców.
Choć wydawać by się mogło że to tylko mały element odblaskowy to jak pokazuje życie może on zapobiec wielu tragediom.

 

„Świeć przykładem i odblaskiem”
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 29 stycznia 2015r Lubuska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zatwierdziła budżet WORD Zielona Góra, gdzie w Planie Przedsięwzięć uwzględniono wniosek Międzyszkolnego Koła PCK przy ZSZ PBO Sp. z o.o
. o dofinansowanie do przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego pod hasłem „Świeć przykładem i odblaskiem”.

Światowy Dnień Walki z Rakiem
Serdecznie zapraszamy na konferencje z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, która odbędzie się 7 lutego na Sali Kolumnowej w Urzędzie Marszałkowskim. Organizatorami są Stowarzyszenie Amazonek, Szpital Wojewódzki, WOK oraz Urząd Marszałkowski.

 Zaplanowano wykłady z zakresu raka piersi, raka szyjki macicy, raka  prostaty oraz kodeksu walki z rakiem. Dodatkowo w Szpitalu Wojewódzkim na parterze izby położniczej (pion ginekologiczny) od 10 do 15 będzie można wykonać bezpłatną cytologię. 

 

Więcej informacji na stronie :www.rakpiersi.com.pl


"Bezcenny Dar- Można, Warto, Trzeba"

29 października w Auli C Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się IX Konferencja nt. transplantacji i krwiodawstwa "Bezcenny Dar- Można, Warto, Trzeba". Już po raz drugi, została ona podzielona na II sesje podczas których zainteresowani mogli zadawać pytania osobom po przeszczepie, krwiodawcom oraz brali udział w dyskusji do zainscenizowanych scen.
W tym dniu można było również oddać krew w Ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa udało się pozyskać 9,450 ml krwi ( 32 zarejestrowanych, 21 dawców).
Konferencję Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Lubuskiego, Prezydent Miasta Zielona Góra oraz Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.

   

 

20 listopada ogólnopolska akcja - Rzuć palenie razem z nami

 

Palenie tytoniu stanowi przyczynę większej liczby zgonów w Polsce niż picie alkoholu, AIDS, samobójstwa, zabójstwa, urazy i zatrucia razem wzięte. Jest ono jedną z najistotniejszych przyczyn przedwczesnej umieralności. Wymuszone bierne palenie jest równie groźne jak palenie czynne, zwłaszcza gdy dotyczy niemowląt i małych dzieci. 

Wychodząc naprzeciw  wszystkim palaczom co roku w trzeci czwartek listopada organizowana jest ogólnopolska  akcja ,,Rzuć palenie razem z nami” zachęcająca palaczy do zerwania z nałogiem. W bieżącym roku dzień ten przypadł  na 20 listopada.

      Młodzież z międzyszkolnego Koła PCK włączyła się do ogólnospołecznej  akcji edukacyjno - informującej o zdrowotnych następstwach palenia tytoniu i rozdała uczniom ulotki zachęcające do wyboru zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego.

 

Honorowe krwiodawstwo

28.10. br. nasi Uczniowie brali udział w honorowym ddawaniu krwi. Tym razem akcja była organizowana w sąsiedniej szkole. Udało nam się oddać ponad 3 litry tego cennego daru! Serdecznie dziękujemy za udział w akcji tym wszystkim, których stan zdrowia pozwolił na oddanie krwi oraz wszystkim chętnym, którym nie udało się, z różnych powodów pozytywnie prześć przez ankietę, lub badania lekarskie!

 

Próba ustanowienia rekordu w RKO

Tegoroczna akcja ustanowienia rekordu, w jednoczesnej resuscytacji prowadzonej przez jaknajwiększą liczbę ludzi, była wielkim sukcesem, bo jednorazowo w całej Polsce 67 396 osób (zarówno dzieci jak i dorosłych) pokazało, że potrafi udzielić pierwszej pomocy wsród nich byli Uczniowie i Nauczyciele z naszej szkoły. Niestety nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, ale nadal należy on do Orkiestry (w październiku 2013 roku w akcji uczestniczyło 83 111 osób)  
i czeka na pobicie w przyszłym roku! Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

 

 Plan Działań Międzyszkolnego Koła PCK na rok szkolny 2014/2015

W ramach założeń pracy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze 

Międzyszkolne Koło PCK przy ZSZ PBO Sp. z o.o.planuje wziąć udział w następujących przedsięwzięciach.:   

 - Narada opiekunów szkolnych kół

 - Bicie rekordujednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób".

- Młoda Krew Ratuje Życie

- Światowy Dzień Walki z Głodem Akcja „Godne Dzieciństwo” Zbiórka pieniężna Tesco

- Konferencja Przeszczep rodzinny – Bezcenny Dar „Transplantacja i Krwiodawsto”

- Obchody Dni HDK PCK

- Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

- Światowy Dzień Walki z AIDS

- Czerwonokrzyska Organizacja pomocy świątecznej dzieciom

- Światowy Dzień na TAK

- Międzynarodowy Dzień Czerwonego Krzyża

- Dzień bez Papierosa

 - Światowy Dzień Krwiodawcy.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy!

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie !

 

Konkurs plastyczny w formie wypowiedzi rysunkowo-malarskiej

o tematyce Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Praca może być wykonana dowolna techniką /m.in. akwarela, plakatówka/
Format pracy A-3
Każda praca musi zawierać następujące dane:
Imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres szkoły, klasa
Termin składania prac u wskazanych poniżej osób do 10.10.2014r.
p. Ewa Awińska- szkoła
p. Marta Sochacka -internat
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród 04.11.2014r w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze w ramach obchodów Jubileuszu 95-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.  

 

 Międzyszkolne Koło PCK
Wraz z nowym rokiem szkolnym swoją aktywność rozpoczyna Międzyszkolne Koło PCK z siedzibą przy ZSZ PBO Sp. z o.o.
Celem działalności międzyszkolnego koła PCK jest aktywizacja środowiska szkolnego w duchu humanitaryzmu i niesienia pomocy potrzebującym. W ramach swej działalności będziemy:

- promować idee humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka

- działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukacje młodzieży w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki zdrowotne
- kształtować postawę brania odpowiedzialności za najbliższe otoczenie
- stwarzać dogodne warunki do rozwijania umiejętności i samorealizacji młodzieży.

Jeżeli jesteś wrażliwy na ludzką krzywdę, potrafisz lub chcesz nauczyć się reagować na potrzeby innych, masz pomysły by działać w środowisku szkolnym zapraszamy Cię na spotkania !

 

Kontakt:

Iwona Bonikowska     e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marta Sochacka          e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ewa Awińska               e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łukasz Frączkiewicz   e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

Początek strony